O projektu

Jste praktický lékař či praktická lékařka a hledáte důvěryhodný zdroj, který by Vám pomohl udržovat si přehled v důležitých věcech? Obáváte se, že ztratíte krok s vývojem nových léků? Potřebujete mít po ruce doporučené postupy a aktuální informace ze světa praktického lékařství?

To vše nyní snadno a přehledně získáte díky webovému projektu JáPraktik.cz, který vznikl jako smysluplná podpora pro Vaši praxi. Na jednom místě tak naleznete užitečné informace a návody, jak postupovat v konkrétních případech, včetně doporučení určených pro Vaše pacienty. Naším cílem je podchytit všechny praktické problémy a podepřít Vás v každé situaci, kdy si nejste zcela jisti, jak správně postupovat.

Provoz webového projektu má na starost zkušený tým expertů, redaktorů a autorů-lékařů, který je si vědom toho, že pro své pacienty znamenají praktičtí lékaři nejen první styčný bod se zdravotnictvím jako celkem, ale že o mnoho z nich pečují i na místě specialistů. Právě proto na těchto webových stránkách najdete informace ze tří oborů − Kardiologie, Diabetologie a Endokrinologie − připravené na míru ordinací praktických lékařů. Na každou z těchto sekcí odborně dohlíží garant specializace, s kterým je možné konzultovat prostřednictvím kontaktního formuláře případné profesní problémy či lékařské postupy. 

Kromě oborově zaměřených textů JáPraktik.cz nabízí také odpovědi na otázky spojené se zajištěním zázemí Vaší ordinace. Součástí obsahu tak jsou informace o změnách v úhradách a legislativě, forenzní a etické problémy apod. − najdete je v rubrice Profesní aktuality.

Věříme, že Doporučení a tipy se pak stanou Vaším oblíbeným pomocníkem v otázkách komunikace s pacienty a podpoří Vás v rozhodování o léčebných postupech.

V rubrice Řekněte svým pacientům je připraven přehled materiálů ke stažení a užitečných webových stránek pro veřejnost.

Texty, které na webu najdete, jsou překlady či extrakty primárních zdrojů, na které vždy odkazujeme tak, abyste mohli nahlédnout i do originálu a získat díky tomu více informací, případně se ujistit o něčem, co je pro Vás obzvláště důležité. Záleží nám na tom, abyste pro svoji práci dostávali přesné, přehledné a snadno použitelné informace.

Přidejte se k nám a užívejte si komfort odborné podpory šité na míru Vašim potřebám. A neváhejte nás kontaktovat a poskytnout nám jakoukoli zpětnou vazbu k obsahu webu.

Jsme tu pro Vás.

Tým projektu JáPraktik.cz

Doporučení a tipy

Řekněte svým pacientům

Doporučujeme

Mnoho dalších informací pro svou praxi najdete také na webu Medimerck.cz.

Dáváte přednost preskripci generických nebo originálních léků?

Praktické informace pro praktické lékaře přináší jedinečný webový projekt JáPraktik.cz. Má být každodenním pomocníkem ve Vaší praxi, podpořit komunikaci s pacienty
a umožnit konzultaci se specialisty.

Proč tu jsem?